21 dëshira për industrinë e kazinove në internet në 2021

21 dëshira për industrinë e kazinove në internet në 2021

FanDuel Online Games ประกาศความร่วมมือกับคาสิโน MotorCityGjatë viteve të fundit, industria e kazinove në internet ka arritur mrekulli në drejtim të rritjes dhe zhvillimit. Ngadalë por me siguri, ajo po bëhet më e rafinuar dhe po përparon në diçka që do të mbetet e rëndësishme për shumë vite që do të vijnë. 2020 ishte një vit i vështirë, por solli shumë ndryshime dhe përmirësime. Për 2021, ne dëshirojmë përparime edhe më të mëdha dhe më të mira që do ta çojnë industrinë e kazinove në internet në lartësi të reja. Për çfarë po dëshirojmë: 1. Lojërat e Rritura Mobile Me industrinë e lojërave të fatit celular që pritet të ketë një vlerë prej afërsisht 943 miliardë dollarë deri në 2022, nuk ka dyshim që palët e interesuara do të shtyjnë për inovacion. Për më tepër, lojrat celularë janë bërë të njohura falë lehtësisë që ju ofron. Teknologjia e përparuar dhe lojërat e reja e bëjnë lojën e kazinosë mobile më gjithëpërfshirëse dhe argëtuese. Kjo u tha, mundësitë dhe mundësitë për rritje dhe zgjerim brenda industrisë së lojërave të fatit celular nuk kanë të mbaruar. Në listën tonë të dëshirave për lojëra në celular, ka një rritje në kazinotë për celularë, aplikacione për kazino për celularë dhe lojëra miqësore për celularë. Google Play dhe Apple App Store janë jashtëzakonisht të rrepta, kjo e fundit është më shumë kur bëhet fjalë për lejimin e shkarkimit të aplikacioneve të kazinosë me para të vërteta. Për vitin 2021, shpresa është që këta gjigantë të industrisë të lehtësohen, duke i lejuar përdoruesit të shkarkojnë aplikacione kazino direkt nga dyqanet e pajisjeve të pajisjeve. 2. Strategjitë e marketingut të lojërave shoqërore Lojërat Sociale janë bërë mjaft të popullarizuara në vitet e fundit duke lejuar lojtarët të shijojnë lojërat më të mira të kazinosë në internet falas. Shumë zhvillues të programeve kompjuterikë kanë krijuar versione demo / falas për të luajtur lojërat e tyre që mund të shijohen në faqet e Lojërave Sociale. Pritet që bastet sociale të përdoren si një mjet nga operatorët dhe bashkëpunëtorët për të inkurajuar lojtarët të provojnë lojëra me para të vërteta në 2021. 3. Tarifat për Lojërat Sociale Ajo që i bëri lojrat sociale kaq tërheqëse deri në këtë pikë është të shijoni të gjitha lojëra dhe mundësi falas. Gjatë vitit 2021 kjo mund të ndryshojë me faqet që mund të zbatojnë pagesa të vogla. Këto do të përfshijnë transaksione në lojë për të rritur argëtimin e lojtarëve. Pjesa interesante është se kjo mund të thotë që lojtarët do të personalizojnë të gjithë përvojën përmes rritjeve, bonuse vetëm për celularë dhe madje edhe duke blerë lëkura të ndryshme. 4. Inovacioni i ri dhe zhvillimi teknik Për lojtarët e kazinosë në internet, një çaktivizim i menjëhershëm është mungesa e rritjes ose një industri po bëhet e ndenjur. Një nga dëshirat tona më të mëdha për 2021 është për inovacione të reja dhe zhvillim të teknologjisë brenda industrisë së kazinove. Kjo përfshin më shumë përdorim të kriptovalutave në kazinotë në internet, avancime që mundësojnë lojëra të realitetit të shtuar dhe realitetit virtual, dhe ndoshta lojëra të bazuara në re. 5. Rritja e Mbështetjes së Bitcoin Bitcoin është babai i kriptomonedhës dhe ka vendosur tonin për monedhat dixhitale dhe inovacionin brenda industrisë blockchain. Aty ku shumë kanë ardhur dhe shkuar, duke mos arritur të ndikojnë, Bitcoin ka bërë atë që duket se është e pamundur. Sot Bitcoin mund të përdoret në kazino të ndryshme në internet me disa kazino ekskluzive Bitcoin që ofrojnë lojëra edhe për përdoruesit e Bitcoin. Dëshira është që mbështetja për Bitcoin të rritet në 2021 dhe më shumë kazino në internet do të përfshijnë kriptomonedhën si një e tërë. 6. Rritja e fortë e Altcoin për të siguruar alternativa reale të Bitcoin Përveç Bitcoin, do të gjeni atje që ekzistojnë shumë kriptovaluta dhe altcoins, por pak prej tyre mbajnë një qiri për mbretin origjinal të kriptos. Ne dëshirojmë që altcoins të rriten në forcë dhe të marrin ditën e tyre në diell gjithashtu! Më shumë mundësi në hapësirën e kriptovalutave do të thotë më shumë mundësi për lojtarët dhe kazinotë njësoj. 7. Një rritje në tregjet e rregulluara Kjo dëshirë mund të bëhet realitet, veçanërisht me pandeminë aktuale dhe rritjen e lojtarëve të kazinosë në internet. Siç u tha, ka ende shumë qeveri kundër legalizimit të argëtimit të lojërave të fatit në internet. Shpresa është që gjatë gjithë 2021 më shumë rajone të shohin dritën dhe të punojnë në mënyrë aktive në krijimin e tregjeve të rregulluara për lojtarët e kazinosë në internet. Fitimi i aksesit në faqet e huaja është i lehtë por edhe i rrezikshëm për lojtarët duke marrë parasysh mungesën e sigurisë dhe mjetet e përgjegjshme të lojërave të fatit. Shtimi i tregjeve të rregulluara mund të mbrojë lojtarët, të rrisë të ardhurat dhe të mos lejojë që operatorët e paligjshëm të hyjnë në treg. 8. Ligji i Unifikuar i BE-së për Lojërat e Fatit Aktualisht, të gjitha kombet e BE-së lejohen të vendosin rregulloret e lojërave të fatit brenda rajonit. Kjo mund të jetë mjaft konfuze pasi që disa kanë legalizuar lojërat e fatit në internet, ku të tjerët kanë punuar shumë për të ndaluar çdo qasje. Thjesht duke kaluar një kufi, ju hapni veten për një grup krejt të ri të ligjeve të lojërave të fatit. Do të ishte e mahnitshme nëse kombet e BE-së mund të bashkohen dhe të krijojnë një grup rregullash për lojërat e fatit që të gjithë të ndjekin dhe t’i përmbahen. 9. Përmirësoni sigurinë kibernetike në lojën e ndershme është një nga shqetësimet kryesore dhe me rëndësi të madhe në industri të ndryshme, përfshirë industrinë e lojërave të fatit në internet. Për të siguruar lojë të ndershme, veçanërisht në lojëra elektronike dhe lojëra në internet, kazinotë përdorin gjeneratorë të numrave të rastësishëm dhe teknologji të tjera. Ky program është testuar dhe verifikuar nga palë të treta të pavarura për të siguruar që ato ofrojnë rezultate vërtet të drejta dhe të rastësishme. Sidoqoftë, argumenti është se mund të mos jetë aq i besueshëm. Potencialisht mund të ketë një fluks të kazinove të bazuara në kripto pasi këto automatikisht kanë rritur mundësitë e lojës së ndershme. Ekziston gjithashtu mundësia e vendosjes së sistemeve më të reja dhe më të përparuara për kazinotë në internet – duke siguruar që lojërat të jenë të ndershme, por akoma të dobishme. 10. Ngritja e lojërave elektronike Progresive Jackpot Një gjë që çdo kazino në internet mund të përdorë më shumë është lojëra elektronike progresive jackpot. Ne kemi të preferuarën tonë, një gamë të vogël të publikimeve të reja dhe disa progresivë që guxojnë të themi vetëm disa lojëra të zgjedhura. Industria është e uritur për progresivë të rinj dhe emocionues duke përfshirë teknologjinë dhe tiparet më të fundit. Ndërsa ka pasur disa shtesa të reja, dëshira jonë për 2021 është që lojëra elektronike të shumta jackpot progresive të lëshohen nga ofrues të ndryshëm të sloteve. Kjo do të sigurojë më shumë larmi dhe mundësi më të mëdha fituese. 11. Lojëra elektronike që ndryshojnë këtë vit Ky vit do të jetë një vit i madh për lojëra elektronike në internet me shumë inovacione të riformësimit dhe ndryshimit të lojës që po vihen në vend. Ndryshimet dhe përmirësimet e mëdha do të përfshijnë grafikë më të mirë, tipare në lojë dhe mekanikë të përparuar. Viti do të sjellë publikime të klasikëve të ndryshëm që kanë marrë një reboot modern. Dhënia e favorizimeve të vjetra një model modern me animacione 3D, simbole të dizajnuara realisht dhe ndoshta një ndryshim në lojë. Padyshim që do të ketë një sërë lojërash elektronike të reja që sjellin me vete një tipar unik të gameplay dhe largimin nga klikimi normal dhe gameplay spin. 12. Më shumë zgjidhje për E-Wallet Ekziston një varg kuletash në internet në dispozicion në kazinotë në internet, por jo shumë mund të konkurrojnë me gjigandët e industrisë, Skrill dhe Neteller. Për vitin 2021 ne dëshirojmë më shumë alternativa ndaj këtyre kuletave kryesore elektronike. Lejimi i lehtësisë së hyrjes, lojërave më të sigurta dhe lojërave anonime është i rëndësishëm dhe duhet të jetë një përparësi. Aboutshtë koha që një lojtar i ri të rritet dhe u jep këtyre të dyve një arsye për t’u bërë krijues. 13. Përgjegjësia për keqtrajtimin e lojtarëve Operatorët e kazinove në internet janë bërë të qetë në mënyrën e tyre për të bërë gjëra, pavarësisht se organet rregullatore shpesh kërkojnë mënyra për të përmirësuar sigurinë e lojtarëve dhe përvojën e lojrave. Shumë operatorë madje keqtrajtojnë lojtarët dhe përfitojnë prej tyre, veçanërisht lojtarët e rinj ose lojtarët më pak të informuar. Me rritjen e rregullave më të sigurta të lojërave të fatit, mjeteve dhe kodeve të sjelljes, pritet që 2021 të sjellë ndëshkim më të ashpër për operatorët që nuk arrijnë t’i trajtojnë lojtarët në mënyrë të drejtë. Ata operatorë që përfitojnë ose keqtrajtojnë lojtarët mund të jenë në një dënim serioz. Gjë që mund të çojë në fund të fundit që kazinotë të jenë më të kujdesshëm në atë që ofrojnë, si i afrohen lojtarëve dhe termave që ata shtojnë. Kazinotë në internet mund të bëhen më të sigurta thjesht nga kazinotë që duan të shmangin ndeshjen e dënimeve. 14. Metodat e Pagesave të Bazuara në Abonime Një artikull i listës së dëshirave është një trend i rëndësishëm që është shfaqur në muajt e fundit. Industria po rritet me një ritëm të shpejtë dhe si e tillë, ekziston nevoja për më shumë diversitet. Sidomos kur bëhet fjalë për mënyrat e pagesës të përdorura për financimin e lojërave. Aktualisht, dy konceptet më të zakonshme janë falas për të luajtur lojëra duke përdorur mikrotransaksione në lojë dhe blerjen e kredisë së kazinosë kur dëshironi të luani. Një tjetër alternativë që mund të shtohet në të ardhmen përfshin lojëra të bazuara në pajtim. Kush e di? 2021 thjesht mund të sjellë me vete një numër sistemesh të bazuara në pajtim si pagesa për të luajtur lojëra online kazino. 15. Standardet Globale për Kumar më të Sigurt Ndërsa 2020 ishte një vit i dedikuar ndryshimeve të ndryshme rregullatore për të rritur sigurinë e lojtarëve, industria ka ende një rrugë të gjatë për të bërë. Disa nga pikat kryesore të fokusit globalisht duhet të përfshijnë vendosjen e një ndalese në rregullimin e ndeshjeve, optimizimin e rregulloreve të kazinosë në internet dhe përkushtimin e përpjekjeve për të frenuar varësinë e lojrave. Me rritjen e përvetësimit të lojërave në internet, përmirësimet e lojërave të fatit më të sigurt duhet të jenë një pikë kryesore e fokusit për organet rregullatore dhe operatorët e kazinove në të gjithë globin. Sigurimi i lojtarëve për të shijuar lojëra me cilësi të lartë pa rrezikun e zhvillimit të problemeve. 16. Ndëshkimi për kazinotë që synojnë të miturit Një pikë e caktuar fokusi e cila duhet të rrjedhë nëpër të gjitha rajonet e rregulluara të kazinove në internet në 2021 është ndëshkimi i kazinove që synojnë të miturit. Rajone të ndryshme, të tilla si Mbretëria e Bashkuar, kanë përkushtuar përpjekjet për të frenuar hyrjen në të mitur dhe për të ndaluar lojërat e fatit të mitur. Lufta kundër bixhozit të mitur është e vazhdueshme pasi ka akoma të tillë që pranojnë ose madje synojnë lojtarë të rinj. Shpresa është që më shumë rajone të përkushtojnë përpjekjet për të ndaluar lojërat e fatit të mitur dhe bashkimin kundër këtyre operatorëve duke zbatuar një dënim të ashpër. Bixhozi është një burim argëtimi por duhet të shijohet me përgjegjësi dhe nuk duhet të “shitet” tek ata që nuk janë të gatshëm për përgjegjësinë që vjen me këtë burim argëtimi. 17. Transmetimi i videove Me prezantimin e Facebook Gaming dhe shërbime afatgjata si Twitch dhe YouTube Gaming, potenciali për rritje në këto zona është emocionues! Ndërsa slots dhe lojërat e kazinosë rriten, rritet edhe aspekti shoqëror i të shijuarit të një forme argëtuese argëtimi me miqtë. 18. Realiteti Virtual (VR) Përmes zhvillimit dhe përmirësimit të teknologjisë së Realitetit Virtual, zhvilluesit kanë qenë në gjendje të krijojnë lojëra dhe programe kompjuterike duke siguruar një përvojë më realiste të kazinosë në internet. Ndërsa ka pasur vetëm një numër të vogël të kazinove dhe lojrave VR të lëshuara, shumica janë të vetëdijshëm për potencialin e saj. Dëshira është për më shumë përkushtim dhe përpjekje për të rritur sasinë e lojrave dhe mundësive VR në kazinotë në internet përgjatë vitit 2021. 19. Inteligjenca Artificiale (AI) Përshëndetni Chatbots! Përdorimi i AI nuk është një koncept i ri. Në fakt, shumë industri e përdorin UA për të përmirësuar shërbimet e tyre. Ekziston shpresa që AI do të përdoret gjithashtu nga industria e lojërave të fatit në internet në 2021 për shërbime ndaj klientit, duke u marrë me pyetje të përgjithshme dhe më shumë. 20. Teknologjia 5G Kjo teknologji e fundit aktualisht po hap rrugën në të gjithë globin dhe po futet ngadalë, një rajon në të njëjtën kohë. Aktualisht, vetëm një përzgjedhje e vogël e lojtarëve brenda Evropës e përdorin këtë teknologji. Pritet që kjo teknologji të lejojë operatorët e kazinove të punojnë më shpejt me më shumë kapacitet. Do të sigurojë gjithashtu mundësinë për krijimin e lojërave me rezolucion më të lartë. Në përgjithësi, 5G Technology do të çojë në përvoja më interesante të lojërave të fatit në celular. 21. Më shumë baste sportive Më në fund, dëshirojmë që edhe më shumë rajone të legalizojnë bastet sportive përgjatë vitit 2021. Shumë e kanë bërë këtë në vitet e fundit, por industria e basteve sportive ka ende një rrugë të gjatë për të bërë. Në përgjithësi, pritet që ofertat e basteve sportive në tregjet e rregulluara të rriten në mënyrë drastike këtë vit me bonuse emocionuese dhe mundësi bastesh sportive që do të shtohen. Nëse ka 21 dëshira që mund të realizohen, shpresa jonë është që të jenë ato që kemi për industrinë e kazinove në internet!


หวยออนไลน์
เล่นหวยออนไลน์
ไพ่ออนไลน์
เว็บ คาสิโน
คาสิโน777

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *