Si të shmangni pije freskuese në poker (a është e mundur?)

Si të shmangni pije freskuese në poker (a është e mundur?)

คำถามเกี่ยวกับข้อกำหนดในการเดิมพัน คาสิโนออนไลน์ใหม่ในมิชิแกนDiçka që njerëzit shpesh më pyesin është nëse është e mundur të shmangen ftohësit në poker. A ka ndonjë mënyrë magjike për të ndjerë kur përballeni me një dorë të madhe konfigurimi? Si largohen pro në këto situata dhe nuk humbasin të gjitha skedarët e tyre? Unë do të përgjigjem të gjitha këtyre pyetjeve në këtë artikull. Çfarë është një pije freskuese në poker? Së pari, le të flasim për atë që saktësisht është një pije freskuese në poker. Përkufizimi i pije freskuese: Një pije freskuese është kur keni një dorë vërtet të fortë në poker, siç është një skuqje e zjarrtë ose një shtëpi e plotë, por kundërshtari juaj ndodh që të ketë një dorë edhe më të mirë. Prandaj është pothuajse e pamundur të palosesh dhe ka shumë të ngjarë të humbasësh të gjitha paratë e tua. Në thelb është një kurth ku personi me dorën e dytë më të mirë është i bindur se ka dorën më të mirë. Dhe ata janë në shok kur kundërshtari i tyre kthen një ose dy duar që mund t’i rrahin ata. Shumë njerëz i quajnë këto duar “instalime” gjithashtu sepse është pothuajse sikur dora është krijuar që ju të humbni të gjitha paratë tuaja. Duaje atë ose urreje megjithëse, freskuesit janë, dhe gjithmonë do të jenë, një pjesë integrale e lojës së pokerit. Nuk ka rëndësi nëse jeni lojtari më i mirë i pokerit me pak aksione në botë, përsëri do të humbni ndaj ftohësve. Forma më e lehtë dhe më e thjeshtë e dorës më të freskët në No Limit Hold’em është kur keni preflop të KK të xhepit dhe kundërshtari juaj ka xhep AA. Meqenëse këto janë duart më të mira # 1 dhe # 2 me të cilat mund të merren preflop, nuk ka pothuajse asnjë shans që të largoheni nga mbretërit tuaj të xhepit. Dhe ndërsa ju nuk po tërhiqeni plotësisht të vdekur (xhepi KK ka rreth 20% shanse për të fituar vazon përkundrejt xhepit AA paraplop), kjo është një situatë vërtet e vështirë për tu kujdesur për këdo. Me fjalë të tjera, personi me xhep KK pothuajse asnjëherë nuk paloset dhe për këtë arsye ata humbasin të gjitha patate të skuqura 80% të kohës. Pse kanë rëndësi Coolers në Poker? Tani, arsyeja kryesore pse ftohësit ose duart e konfigurimit kanë kaq shumë rëndësi në poker është sepse jo vetëm që ka të ngjarë të humbni shumë para, por ato gjithashtu mund t’ju vënë në anim. Unë kam diskutuar ndikimet katastrofike të animit shumë herë më parë në këtë blog dhe mënyrat e mia kryesore për ta rregulluar atë. Por mjafton të thuash, nëse ke mjaft duar freskuese me radhë në një periudhë të shkurtër kohe, pothuajse çdokush (madje edhe profesionistë), është i prirur të vazhdojë të anojë. Dhe sapo të vazhdoni të anoni, shumica e njerëzve fillojnë të luajnë shumë dobët, duke devijuar masivisht nga strategjia e tyre, duke bërë të gjitha llojet e blofeve të tmerrshme dhe thirrjeve të këqija. Tani nëse kjo tingëllon si ju. Mos u shqetëso, sepse të gjithë kemi qenë atje. Çdo lojtar pokeri që ju thotë se nuk anojnë është ose gënjen ose nuk ka luajtur ende mjaftueshëm duar. Dhe kështu që pasi ftohësit janë padyshim një shkaktar kryesor i animit për shumicën e njerëzve, kjo është pikërisht arsyeja pse unë shkrova këtë artikull. Si mund t’i shmangim ftohësit në poker? Pra, si mund të shmangim ftohësit në radhë të parë në poker në mënyrë që të mos duhet të futemi kurrë në këtë gjendje katastrofike të animit? Epo, më vjen keq që jam bartësi i lajmeve të këqija, por me të vërtetë nuk ka asnjë mënyrë të sigurt për të ditur kur po përballen me një pije freskuese në poker. Tani sigurisht, ju mund të mësoni të lexoni më mirë si unë flas në fletën time të lirë të mashtrimit të pokerit. Dhe kjo do t’ju ndihmojë që të nuhatni disa nga këto ftohës dhe ndoshta të bëni një palosje vërtet të mirë ndonjëherë. Ju madje mund të mësoni nga dikush si Daniel Negreanu i cili është pa dyshim lexuesi më i mirë i duarve të të gjitha kohërave dhe gjithashtu një ekspert në marrjen e tregimeve fizike . Gjithashtu, me më shumë përvojë që merrni duke luajtur poker, ju do të zhvilloni pa ndryshim instinkte më të mprehta në tuaj. Por kjo ende nuk do të thotë që ju do të jeni në gjendje të largoheni nga një pije freskuese çdo herë. Siç thashë më lart, ftohësit janë një pjesë integrale e lojës, dhe pothuajse të gjithë shkojnë drejt tyre. Për mua personalisht, pasi kam luajtur miliona e miliona duar në internet, shpesh e kam atë ndjenjë në gropën e stomakut tim kur jam përballë ftohësit të madh ose dorës së konfigurimit. Tani kjo nuk do të thotë që unë jam gjithmonë aq i mirë sa të largohem dhe të bëj një shtrirje të pabesueshme. Do të doja të isha aq i mirë! Por kjo ndjenjë e zorrëve, të cilën unë do ta quaja, më bën të paktën të bëj një pauzë dhe të paktën ta konsideroj pak më shumë. Dhe kjo është ndoshta më e mira për të cilën mund të shpresoni. Bëni $ 1000 + Në Muaj në Lojërat e Pokerit me Pikët e Ulëta me Fletën time të Lirë Poker. A keni probleme të mposhtni lojra poker me pak aksione në internet ose drejtpërdrejt? A po kërkoni të fitoni të ardhura të qëndrueshme me kohë të pjesshme duke luajtur këto lojëra? Kjo është arsyeja pse unë shkrova këtë fletë pa pagesë mashtrimi me poker me 50 faqe për t’ju dhënë strategjitë e sakta për të filluar vazhdimisht duke bërë $ 1000 (ose më shumë) në muaj në lojëra me poker me pak aksione tani. Këto janë strategjitë e sakta të pokerit që unë kam përdorur si një profesionist poker 10+ vjeçar. Dhe i vë të gjithë për ju hap pas hapi në këtë udhëzues falas. Vendosni të dhënat tuaja më poshtë dhe unë do të dërgoj fletën time falas të pokerit në kutinë tuaj tani. Shembull i një Duhani të Mëdhenj në Poker Pra, le të shohim një shembull të një pije freskuese të madhe në poker tani dhe të pyesim veten, a ka ndonjë mënyrë për ta shmangur atë ose për të bërë një palosje të madhe? Këtu është një dorë më freskuese që më është dërguar së fundmi: Në këtë dorë ne po luajmë një lojë të parave të blinduara 6-max me 5 përqind / 10 përqind dhe kjo dorë është luajtur në rrjetin iPoker. Ne kemi xhep 7 ♦ 7 ♠ në blind të vogël dhe ka pasur një çalim nga pozicioni i hershëm dhe një ngritje të vogël nga pozicioni i mesëm. Mendoj se vendimi ynë është mjaft i qartë këtu. Thjesht duhet të telefonojmë. Edhe pse nuk kemi ndonjë lexim për këta lojtarë, çalimi është ndoshta një lojtar më i dobët i pokerit, pasi çalimi është zakonisht një shenjë e dobësisë në poker. Dhe lojtari tjetër, nuk mund të jemi saktësisht të sigurt. Por opsioni më i lehtë për ne këtu është thjesht të telefonojmë dhe të shpresojmë të godasim setin tonë. Duke kaluar te flop, ne arrijmë të godasim setin tonë në një bord: T ♦ 3 ♦ 7 This Ky natyrisht është një hap i shkëlqyeshëm për dorën tonë dhe kështu duhet të shkojmë për ngritjen e kontrollit me 3 lojtarë të mbetur për të vepruar pas nesh (në krahasim me bastosjen siç do të bëjnë shumë njerëz). Nga rruga, nëse nuk e dini arsyetimin pse një kontroll / ngritje është kaq superiore sesa të çoni përpara kur bëni një grup nga pozicioni, unë e shpjegoj këtë në detaje në librin tim të dytë, Modern Small Stakes. Këtu është e shkurtër e tij sidoqoftë: Kur ka një bast të vogël dhe një thirrje në flop (siç e shohim në këtë dorë), më pëlqen shumë të shkoj për një ngritje të madhe të çekut në këtë situatë sepse kjo merr shumë më shumë para në tenxhere kur ne pothuajse me siguri kanë dorën më të mirë. Vetëm lojtari që çaloi preflop bën thirrjen dhe ne shkojmë në një kthesë: T ♥ Edhe një herë, kjo është një letër e shkëlqyeshme për dorën tonë sepse na jep një shtëpi të plotë. Kështu që unë e dua vendimin këtu për të vënë bast rreth gjysmë vazo dhe për të vazhduar duke detyruar një lojtar më të dobët që të vijë së bashku për udhëtim me pothuajse sigurisht një dorë më të keqe. Dhe meqenëse kemi një shtëpi të plotë, në të vërtetë ka shumë duar në rangun e këtij lojtari që po tërhiqen plotësisht (pa heqje) ose kanë kapital shumë të ulët. Të tilla si: Flush vizaton Drejt vizatimi Tx Durat e tepërtaPas, ne shkojmë në lumë dhe vjen me: 9 ♣ Edhe një herë, kjo është një kartë shumë e mirë për dorën tonë. Megjithëse, sinqerisht nuk ka shumë rëndësi pasi që tashmë kemi një shtëpi të plotë. Ndërsa diskutoj gjatë në Crushing the Microstakes, ky është një vend ku ju doni të vini bast me vlera të mëdha kundrejt një lojtari më të dobët gati 100% të kohës. Tani nuk është koha të bëhemi të ndërlikuar dhe të përpiqemi t’i fusim në kurth siç do të bëjnë shumë amatorë. Në vend të kësaj, ju doni të merrni sasinë maksimale të patate të skuqura në tenxhere kur keni një dorë të madhe si një shtëpi të plotë. Pikërisht kjo është ajo që bëjmë ne, dhe kur lojtari më i dobët vjen në krye, nuk kemi zgjidhje tjetër përveçse të telefonojmë. Kur ai rrokulliset mbi T ♣ 7 are ne jemi të tronditur kur kemi parë se kemi humbur tenxheren në një ftohës masiv, masiv! A ka ndonjë mënyrë për të palosur kundrejt një pije freskuese të madhe si kjo? Pra, me gjithë atë analizë rruge nga rruga, a ka ndonjë mënyrë që ne mund të jemi larguar në një moment në këtë dorë? Mund të kemi kursyer disi më pak? Mbase kemi humbur vetëm 50% të patate të skuqura? Sinqerisht, përgjigjja për të gjitha këto pyetje është jo, jo dhe jo. Kjo është një nga ato vendet në poker ku të gjitha paratë do të shkojnë në mes, pa marrë parasysh çfarë. Nuk ka rëndësi se sa “i mirë” jeni. Nuk ka rëndësi nëse mund ta lexoni shpirtin e tyre si Phil Ivey. Nuk ka asnjë lojtar pokeri në tokë që do të paloset këtu. Thjesht nuk palosni shtëpi të plota në Texas Hold’em! Dhe kjo me të vërtetë është pika kryesore e kësaj dore. Me ftohës të mëdhenj si kjo, e vetmja gjë që vërtet duhet të pyesni veten është nëse rolet janë përmbysur (ne kemi T7 dhe ata 77), a na palosen? Ju tashmë e dini përgjigjen e kësaj pyetjeje. Jo, sigurisht që nuk e bëjnë. Dhe kjo i bën duart më të mëdha të freskëta si kjo në thelb një pastrim neutral (vlera e pritur) në fund. Meqenëse rolet do të ndryshohen në një moment në të ardhmen, ju me të vërtetë po tregtoni patate të skuqura vetëm para dhe prapa në duar të mëdha më të ftohta si kjo. Në planin afatgjatë, të gjitha këto duar më të freskëta dhe duart e konfigurimit përfundimisht do të barazohen vetë. Dhe meqenëse ato nuk po ju palosen kur keni dorën më të mirë, kjo nuk do të sjellë ndonjë ndryshim real në vijën tuaj të fundit në planin afatgjatë. Mos lejoni që duart e konfigurimit t’ju vënë në një vështrim të pjerrët, unë e di se sa e vështirë mund të jenë këto duar të konfigurimit më të ftohtë për të marrë nxehtësinë e momentit. Easyshtë e lehtë të zhgënjehesh shumë shpejt nga fati i keq afatshkurtër. Por nëse mund të mësoni të merrni një këndvështrim më të gjerë në këto duar më të freskëta dhe të kuptoni se ato në thelb të gjitha madje përfundojnë, atëherë mund të mësoni t’i hiqni më lehtë ato më lehtë. Dhe kjo me të vërtetë është pika kryesore këtu. Nëse doni të jeni një fitues i madh në tryezat e pokerit, sigurisht që duhet të studioni dhe të mësoni një strategji fituese të provuar solide. Këtu për shembull janë 15 mënyrat e mia të provuara për të mposhtur aksionet e vogla. Por edhe më e rëndësishmja, ju duhet ta zbatoni këtë strategji vazhdimisht në tryezat e pokerit, pavarësisht se si po shkojnë gjërat për ju. Ju nuk keni mundësi të lejoni që duart e ftohta të vendosin në këtë mënyrë dhe të fillojnë të luajnë keq. Ju duhet të kuptoni që duart më të ftohta të konfigurimit u ndodhin absolutisht të gjithëve në poker, si amatorë, ashtu edhe profesionistë. Dhe i vetmi ndryshim midis të parit dhe të dytit, është se ky i fundit i trajton ato shumë më mirë. Mendimet përfundimtare Pra, mund të mësoni se si të shmangni ftohësit dhe instalimet në poker? Epo, unë e urrej të jem bartësi i lajmeve të këqija, por jo, sinqerisht për pjesën më të madhe nuk mundesh. Në duar të mëdha frigoriferike si ajo që diskutuam në këtë artikull (shtëpi e plotë vs shtëpi e plotë), është thjesht e pamundur të largohesh. Të gjithë humbasin të gjitha patate të skuqura atje dhe nëse nuk po i humbni të gjitha patate të skuqura me një shtëpi të plotë, ka diçka seriozisht të gabuar! Gjëja më e madhe për të mbajtur mend është se poker është një lojë afatgjatë dhe ftohësit dhe instalimet do të gjithmonë edhe në fund të fundit. Ose me fjalë të tjera, ajo do të kthehet tek ju në një moment dhe ju do të jeni ai që i ftoh ato. Kjo është arsyeja pse gjëja më e rëndësishme për t’u marrë parasysh me duar më të freskëta është se si reagoni ndaj tyre. Shumica e njerëzve nuk reagojnë shumë mirë ndaj duarve të mëdha. Ata vazhdojnë të anojnë, luajnë dobët dhe japin akoma më shumë patate të skuqura të tyre. Ju nga ana tjetër dini më mirë. Ju do të reagoni më mirë se ata kur të përballeni me disa ftohës të mëdhenj. Sepse kjo është shenja e vërtetë e një kampioni poker. Së fundmi, nëse doni të dini strategjinë e plotë të pokerit që unë kam përdorur si një profesionist poker 10+ vjeçar, sigurohuni që të kapni një kopje të fletës time falas të mashtrimit të pokerit. .


หวยออนไลน์
เล่นหวยออนไลน์
ไพ่ออนไลน์
เว็บ คาสิโน
คาสิโน777

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *