Mbylle Stok dhe Dy Fuçi Pirja e Duhanit

Mbylle Stok dhe Dy Fuçi Pirja e Duhanit

Goldstein ผู้สนับสนุนการเดิมพันกีฬาที่ถูกกล่าวหาแทนที่ Adelson ตอนปลายเป็นประธานซีอีโอของ Las Vegas Sands


Përveç historisë së pabesueshme të filmit, ne do t’ju tregojmë më shumë rreth shikimit të Lock Stock dhe Two Smoking Barrels ‘Netflix dhe kolonën zanore. Ky film Guy Ritchie, si pjesa tjetër e filmave të tij, ka dhënë një ndikim të madh në zhanrin e komedisë kriminale. Ne do t’ju tregojmë se si fansat e pranuan atë dhe sa fitim bëri filmi në të gjithë botën. Paralajmërim për shpërndarës: na vjen keq për dëmtuesit, por ky artikull ka të bëjë me filmin. Nëse nuk e keni parë akoma, bëjeni sa më shpejt që të keni mundësi. Lock Stock and Two Smoking Barrels Movie – The Trouble Manual Lock Stock and Two Smoking Barrels (1998) është një nga filmat më të mirë gangsterë. Që nga skena e parë, ne jemi hedhur në mes të jetës së personazheve, dhe çdo skenë e re tregon dëshirat dhe planet e çdo personazhi të ri që shohim. Blink dhe do të humbasësh një kthesë kryesore në komplot, dhe pastaj të gjitha do të duken si një rrëmujë e madhe. Filmi është si një udhëkryq i çmendur ku të gjithë takohen, bashkëveprojnë dhe shkojnë rrugëve të tyre të ndara. E vetmja gjë që lidh të gjithë, mirë, do të shkojmë edhe në atë pjesë. Djemtë tanë Siç e dimë nga pjesa tjetër e filmave të Guy Ritchie, njerëzit e mirë rrallë përfshihen në ato histori. Këtu, edhe një herë, do të shohim vetëm njerëz të këqij dhe shumë të këqij. Ju mund të zgjidhni një të preferuar nëse ju pëlqen, por për të dalluar personazhet kryesore vendosëm t’i quajmë “njerëz të këqij”. Personazhet kryesore të Lock, Stock dhe Two Fuçitë e Pirjes së Duhanit janë katër miq – Eddie (Gambler), Bacon (The Hustler), Soap (Chef), dhe Tom (sipërmarrësi). Ajo që i lidh ata është miqësia e tyre dhe idetë e reja të vazhdueshme për të fituar para. Profesioni kryesor i katër miqve është sfera e bizneseve me hije, si shitja e pronave të vjedhura gangsterëve të tjerë ose njerëzve të thjeshtë. Xhepat e tyre të zbrazët vërtetuan se përpjekjet e tyre gjithmonë dështuan. Ne do t’ju tregojmë për idenë e tyre të fundit pas një kohe. Tani, ne do të prezantojmë pjesën tjetër të personazheve shumëngjyrësh në film. Siç do ta vini re kur shikoni Lock Stock dhe Two fuçi duhanpirëse, nuk ka djem rreptësisht të mirë në qendër të këtij filmi, por ne do t’i përmendim ata sepse pësuan dëme kolaterale për shkak të personazheve kryesorë. Së pari, duhet të përmendim një polic i cili u rrah dy herë. Tjetri në listën tonë është babai i Eddie, i cili pothuajse humbi lokalin e tij (ne do të shkojmë në atë pjesë të historisë) dhe duhet të merret çdo ditë me dështimet e djalit të tij. E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, është pronari i pushkëve antike, të cilët u grabitën. Djemtë e këqij Përveç tre “djemve të mirë”, të gjithë të tjerët janë nga i keq në më keq. Kjo është një nga pikat që rriti popullaritetin e Lock Stock dhe Two Barrels Smoking ‘Netflix’. Ne mund ta shohim që në fillim që katër personazhet kryesore nuk janë engjëj dhe pyesim veten se sa më keq mund të përkeqësohet? Epo, më keq. Nëse mund t’i ndajmë në kategori, njerëzit e këqij në film merren me pasuritë e vjedhura, rritin barërat e këqija dhe plaçkitin shtëpitë (me pantyhose në kokë në vend të maskave). ☠️ Blerësit e këqij 🔫 Djemtë shumë të këqij Dean & Garry Thieves Small Hatchet Harry & Barry the Baptist Weed Growers Band of Thieves Professional Nick the Greek The Drug Lord Rory – Big Chris Debt Collector Djemtë shumë të këqij, nga ana tjetër, nuk janë i trembur për të lënduar apo edhe vrarë njerëz ndërsa kryen krime të tjera. Së pari, ne jemi njohur me Hatchet Harry & Barry the Baptist. Biznesi legal i Hatchett Harry është shitja e lodrave për të rritur, por ai merr pjesë në skema të mëdha krimi për të rritur fitimin ose për të mbushur koleksionin e tij me armë të rralla. Ne gjithashtu do të shohim lordin e drogës Rory, i cili pëlqen të shikojë futboll dhe të shesë egjrën e tij të rritur. Ekziston edhe një bandë hajdutësh profesionistë gjithmonë në kërkim për të gjetur plaçkën tjetër të madhe. I fundit është Jack-of-all-tregton – mbledhësi i borxheve Big Chris i cili kryen detyra për Hatchet Harry dhe këdo tjetër që paguan mjaftueshëm. Cila është lidhja midis personazheve? Përplasja midis njerëzve tanë me njerëzit e këqij dhe më të këqij në Londër fillon me dëshirën për të fituar para shpejt. Eddie, Gambler, ka idenë e pabesueshme për të marrë pjesë në një lojë nëntokësore poker. Miqtë e tij e ndihmojnë atë të mbledhë 100,000 £ blerje në shpresën e ndarjes së një çmimi më të madh. I sigurt në aftësitë e tij për të luajtur poker, Eddie ulet në tryezë gati për të rrëzuar edhe Harry “Hatchet” Londsdale. Loja shkon mirë, dhe Eddie fiton besim. Kur arrin momenti i së vërtetës, ai është i sigurt në dorën e tij të lartë dhe vë bast për të gjitha. Kundërshtari, Harry Hatchet, pranon bastin dhe ngre, ndërsa Barry The Baptist spiunon kartat e lojtarëve të tjerë. Në këtë pikë Eddie luan tani për 500,000 £ dhe pubin e babait të tij. Kartat bien dhe bëhet e qartë se Hatchett kishte fituar. Ne vëzhgojmë se si Eddie e merr dështimin me këngën e shkëlqyeshme nga fonogrami i Lock Stock dhe Two Smoking Barrels “I Wanna Be Your Dog” nga Stooges. Kumarxhiu që humbet tërhiqet për t’u thënë miqve të tij se tani ata i detyrohen The Hatchet dhe nëse nuk paguajnë brenda një jave, ata do të humbasin më shumë se gishtat. Historitë anësore bëjnë kthesën e komplotit Ndërsa katër miqtë kërkojnë gjysmë milioni paund, kriminelët e vërtetë bëjnë biznesin e tyre. Ky është momenti për të thënë që filmi Lock Stock dhe Two Smoking Barrels ka të bëjë me dëshirat dhe të punosh për të arritur atë që dëshiron. Për shembull, grabitësit profesionistë duan para dhe janë të gatshëm të bëjnë gjithçka të nevojshme për t’u pasuruar shpejt. Dëshira e tyre duket se arrihet lehtë kur vendosin të grabisin një grup të prodhuesve të barërave të këqija. Plani është bërë, dhe ata fillojnë përgatitjen për grabitjen. Hatchet Harry dëshiron pushkë antike dhe dërgon bashkëpunëtorin e tij, The Baptist, për t’i marrë ato. Barry Pagëzori ka njerëzit e përsosur për këtë detyrë. Garry dhe Dean janë hajdutë të vegjël, dhe ata punojnë lirë. Ata janë gati të bëjnë çdo detyrë për para dhe nga frika e Pagëzorit. Të maskuar me çorape të gjata në kokë dhe të armatosur me armë të vogla, ata angazhohen të vjedhin armët. Ata kanë sukses në marrjen e armëve, por vjedhja shndërrohet në grabitje, dhe ata mezi shpëtojnë të gjallë. Nëse nuk doni të numëroheni me gishtat që nuk keni, ose duke ndarë një shtrat me Anti-Krishtin, unë dua ato armë! SHPEJT! Barry The Baptist, Lock Stock dhe Two funts Pirja e duhanit (1998) Zgjidhja për të gjitha problemet Duke mos ditur për hallet e njerëzve të tjerë, Bacon, Eddie, Soap dhe Tom përpiqen të mbyten shqetësimet e tyre ndërsa mendojnë një mënyrë për të zgjidhur problemet e tyre . Pastaj një bisedë e dëgjuar midis hajdutëve u jep atyre një ide të pabesueshme. Të katër miqtë prisnin të mbaronte grabitja dhe më pas u vidhnin paratë hajdutëve. Nik Greku ka një gjë të nevojshme që ata të përmbushin planin e tyre – armët. Por djemtë mund të përballojnë vetëm dy armë gjahu të vjetra që janë antike që Hatchet dëshiron Harry. Të armatosur dhe të maskuar, djemtë tanë presin që hajdutët e vërtetë të shfaqen me çanta parash. Të gjitha shkojnë sipas planit dhe Bacon, Soap, Eddie dhe Tom arrijnë të marrin paratë dhe të shpëtojnë. Kush fitoi në fund? Epo, me pak fjalë, të gjithë morën atë që meritonin. Kur hajdutët profesionistë plaçkitën dhe vranë kultivuesit e barërave të këqija, ata tërhoqën vëmendjen e shefit të tyre. Rory, zoti i drogës, i dashur për sport, mblodhi njerëzit e tij dhe i ndoqi hajdutët për të marrë paratë e vjedhura dhe marijuanën. Ata u takuan në një shkëmbim zjarri dhe përfundimisht të gjithë vdiqën. Në ndërkohë, Harry Hatchet ishte lodhur duke pritur për armët e tij dhe paratë e tij dhe punëson Big Chris për të blerë sendet. Këtu, kthesat e komplotit mund të bëhen konfuze nëse nuk i keni kushtuar vëmendje deri më tani. Me pak fjalë, në fund, të gjithë njerëzit e këqij vdesin. Epo, jo të gjithë, shikojnë Lock Stock dhe Two fuçi duhanpirëse dhe pa befasi do të shihni se djemtë tanë janë mirë. Gjithashtu Big Chris merr paratë dhe vendos të ndërmarrë një karrierë të huazimit të parave. Duket si një fund i lumtur, përveç katër miqtë tanë kanë mbetur edhe një herë pa para, por të paktën ata nuk i detyrohen askujt. Ajo që ata kanë janë dy pushkat e vjetra të përdorura në një krim, kështu që djemtë vendosin t’i heqin qafe ato. Ndërsa Tom është dërguar për të përmbushur këtë mision, pjesa tjetër e tyre janë ulur në lokal duke u përpjekur të mendojnë për mundësi të reja. Babai i Eddie kontrollon një revistë me armë Big Chris e lënë për djemtë dhe u tregon fotot e pushkëve që kishin një vlerë prej rreth gjysmë milioni paund. Varësi i fundit i shkëmbit në film është djemtë që kuptojnë vlerën e pushkëve. Ata përpiqen të telefonojnë shokun e tyre dhe ta ndalojnë atë që t’i flakë larg. Imazhi i fundit që shohim ndonjëherë është Tomi i varur mbi një urë që mban armët me njërën dorë ndërsa i bie telefoni. A i ka rënë? A i shitën ata armët dhe a jetuan të lumtur ndonjëherë? Ne kurrë nuk do ta dimë nëse nuk ka një pjesë të dytë të këtij filmi të shkëlqyeshëm. Informacioni i filmit rreth bllokut të stokut dhe dy fuçive të pirjes së duhanit (1998) Vendi i bllokimit të aksioneve dhe dy fuçive të pirjes së duhanit në Netflix është i qartë – ky është një nga filmat kryesorë të lojërave të fatit në Netflix. Filmi plot krim, dramë dhe komedi me një ngarkesë pezullimi. Guy Ritchie krijoi, shkroi dhe drejtoi këtë film të shkëlqyer gangster. Regjisori i ri kishte vetëm një film të mëparshëm në atë kohë, por ai bëri një punë të shkëlqyeshme si shkrimtar dhe regjisor. Ai zgjodhi lojtarët e filmit Lock Stock dhe Two Smoking Barrels për aftësitë dhe personalitetin e tyre. Këtu janë disa nga aktorët kryesorë në këtë histori: Nick Moran si Gambler Eddie Jason Statham si The Hustler Bacon Dexter Fletcher si Chef Soap Jason Flemyng si Ndërmarrësi Tom Vinni Jones si Big Chris Vas Blackwood si Rory PH Moriarty si Hatchett Harry Lenny McLean në rolin e Barry The Baptist Lock, Stock dhe Two Smoking Barrels përfshijnë emra të njohur në atë kohë dhe disa fytyra të reja. Për shembull, ky ishte debutimi teatral për Vinnie Jones dhe Jason Statham. Pjesa tjetër e aktorëve ishin tashmë të njohur mirë. Një pjesë e madhe e tyre morën pjesë në filmin tjetër të Guy Ritchie, Snatch (2000). Regjisori i ri është i njohur gjithashtu për të zgjedhur muzikë të shkëlqyeshme për filmat e tij. Në kolonën zanore të Lock Stock dhe Two Smoking Barrels, ne mund të dëgjojmë këngë nga James Brown, Junior Marvin, Skanga, Robbie Williams, etj. Rezultati i përzierjes së muzikës së shkëlqyeshme me komplot interesant dhe kast të aftë është një recetë për sukses. * Lock Stock and Two Smoking Barrels (1998), kanali YouTube Universal Pictures Stock All-Access Lock Stock dhe Two Smoking Barrels u bë filmi i vitit, u zgjodh për filmin më të mirë të sapoardhur, solli disa çmime Guy Ritchie dhe hapi një rrugë në karrierë të pabesueshme për të gjitha fytyrat e reja. Edhe pse filmi është mbi 20 vjeç, ai ende konsiderohet argëtues dhe modern nga të gjithë shikuesit që e vlerësojnë atë me 8,2 yje në IMDB, dhe 93% rezultat të audiencës në Rotten Tomatoes. Bllokimi i stokut dhe dy fuçive të pirjes së duhanit FAQ Rishikimi ynë në filmin Bllokimi i Bllokut dhe Dy fuçitë e pirjes së duhanit ju dha spoler për këtë komplot. Ne gjithashtu ndamë informacion në lidhje me filmin dhe disa nga çmimet që mori dhe përgjigjet e fansave. Tani, ne do t’i përgjigjemi pyetjeve më të shpeshta. ❓ Kush i shkroi The Lock Stock dhe Dy fuçi pirje duhani? The Lock Stock dhe Two tyming fuçi është filmi i dytë i Guy Ritchie. Ritchie ishte shkrimtari dhe regjisori që arriti të krijojë një film interesant gangster me kthesa të paparashikueshme komploti dhe fund të habitshëm. Nëse jeni adhurues i filmave poker ose gangster, atëherë ky film është një domosdoshmëri për t’u parë. 🧑‍🤝‍🧑 Kush ishte në Lock Stock dhe Dy Fuçi Duhani? Lock Stock and Two Smoking Barrels është paraqitja e parë teatrale për Jason Statham dhe Vinnie Jones. Ne mund ta shohim Statham si Bacon, Hustler Statham si Bacon, Hustleras pjesë e roleve kryesore. Kontrolloni rishikimin tonë për të parë se kush janë pjesa tjetër e aktorëve të shkëlqyeshëm që morën pjesë në këtë film të madh gangster. 🥇 Pse Lock Stock dhe Two tyming fuçi është një film i shkëlqyeshëm? Fonogrami i Lock Stock dhe Two Smoking Barrels është një nga arsyet pse ky është një nga filmat kryesorë të gangsterëve të shikuesve. Arsyeja e dytë janë personazhet që na tërheqin vëmendjen që në fillim. Isshtë e pamundur të mos i mbash gishtat kryq që të katër miqtë të fitojnë në fund të fundit, ose të paktën të qëndrojnë gjallë dhe të mbajnë pjesët e trupit të tyre. 📽️ Çfarë është komploti i Stokut të Bllokimit dhe Dy Fuçive të Duhanpirjes? Ky është një nga filmat gangsterë që tregojnë jetën e kriminelëve të ndryshëm. Shikuesi shtyhet të zgjedhë nga njerëz të ndryshëm të këqij dhe të shpresojë që ata të fitojnë. Kthesat e paparashikueshme në komplot janë arsyeja pse vlerësimi i Lock Stock dhe Two Barrels of Netflix është i lartë edhe pas kaq shumë vitesh. ️ ️ Pse Lock Stock and Two Smoking Barrels është një film poker? Hedhja e Lock Stock dhe Two Fuçi Pirja e duhanit na tregoi një lojë nëntokësore poker. Ne mund të shohim lojën e lojës, momentet e lumtura të lojës dhe më pas trishtimin nga humbja. Lexoni përmbledhjen tonë për të mësuar më shumë rreth lidhjes midis personazheve dhe atyre që fituan në fund.


หวยออนไลน์
เล่นหวยออนไลน์
ไพ่ออนไลน์
เว็บ คาสิโน
คาสิโน777

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *