Poker i aksioneve të larta është përsëri: Shëtisni nëpër korsinë e kujtesës

Poker i aksioneve të larta është përsëri: Shëtisni nëpër korsinë e kujtesës

บัญชีดำการพนันในต่างประเทศของจีนดูเหมือนจะขยายตัวมากขึ้นVështirë se ekziston një tifoz i pokerit që nuk ka parë High Stakes Poker. Shfaqja ikonike e pokerit u lançua në 2006, dhe u zhvillua për shtatë sezone. Formati i njohur paraqiti disa nga lojrat më të mira që dukeshin në një lojë parash $ 300 / $ 600 No Limit Texas Hold’em, me vazo të mëdha me gjashtë figura që bënin një paraqitje të rregullt. Përveç lojtarëve, dyshja komentuese të AJ Benza dhe Gabe Kaplan e bënë High Stakes Poker në një sukses të madh. Shfaqja u ndalua në vitin 2011 pasi pas ngjarjeve të së Premtes së Zezë, thjesht nuk kishte mjaft interes nga sponsorët dhe prodhuesit e TV, duke lënë tifozë të panumërt të trishtuar dhe duke shpresuar se një ditë, ndoshta, HSP do të kthehej. Ajo ditë më në fund erdhi në Tetor të vitit 2020, kur PokerGO filloi sezonin e ri, të tetë të High Stakes Poker. Kishte një grumbullim mjaft të madh që çoi në datën e publikimit, pasi prodhuesit e rinj kishin këpucë të mëdha për të mbushur. The New – Old High Stakes Poker: Sa i mirë është? Tifozë të panumërt të pokerit nga e gjithë bota ishin të etur për të parë se si do të ishte Poker i ri i High Stakes. Duke marrë në konsideratë boshllëkun prej gati dhjetë vjetësh, a munden prodhuesit e rinj të zënë vend aty ku u ndalën prodhuesit e vjetër dhe të përmbushnin pritje mjaft të mëdha? Sezoni i ri aktualisht po vazhdon, por deri më tani, ata duket se po i bëjnë gjërat ashtu si duhet. Së pari, Kaplan dhe AJ janë përsëri atje ku bëjnë pjesë: në kabinën e komentimit. Thjesht nuk do të ishte e njëjta shfaqje pa to. Kjo nuk do të thotë se nuk ka shumë komentues cilësorë që ndoshta do të bënin një punë të shkëlqyeshme. Sidoqoftë, për ata që ranë në dashuri me lojën duke parë ato episodet e para të High Stakes Poker, ekziston një element sentimental për të gjithë. Në sezonin e ri, lojtarët po luajnë $ 400 / $ 800, me straddles opsionale, e cila është pak më e lartë se shfaqja origjinale, por jo në të vërtetë, duke marrë parasysh sa kohë ka kaluar. Pra, në shumë mënyra, është një shpërthim i vërtetë nga e kaluara por i regjistruar në cilësi më të lartë dhe me ndihmën e teknologjisë së re, gjë që e bën shikimin e shfaqjes edhe më emocionuese. Por, para se të kthehemi në sezonin e ri të High Stakes Poker, le të bëjmë një shëtitje në korsinë e kujtesës dhe të kujtojmë se si filloi gjithçka. Çfarë e bëri shfaqjen kaq të popullarizuar sa që edhe sot, pothuajse një dekadë më vonë, fansat ishin në ekstazë kur dëgjuan se sezoni i ri ishte përfundimisht në punë? Si u krijua HSP? Gjëja e parë që vjen në mendje kur flasim për këtë shfaqje të mrekullueshme është – si erdhi madje ajo të dilte në televizion? Kush erdhi me idenë, dhe kush dha dritën jeshile? Poker në televizion ishte tashmë një gjë para vitit 2006 falë prezantimit të kamerës së kartës vrimë, e cila i bëri gjërat shumë më të mira për shikuesit në shtëpi. Ata tani mund të shihnin kartat e lojtarëve dhe të djersitnin veprimin me ta. Sidoqoftë, para High Stakes Poker, shfaqjet e pokerit ishin të kufizuara në mbulimin e turneut. Pastaj, rreth vitit 2006, Henry Ornestein, njeriu që shpiku kamerën e kartës me vrima dhe Mori Eskandiari, një veteran i TV poker, kishin një ide se njerëzit ndoshta do të kënaqeshin duke parë ndonjë veprim të vërtetë të parave të gatshme. Të dy ata ishin të fshehtë ndaj aksioneve të mëdha që ndodhnin shpesh në zona private dhe të izoluara të kazinove në Las Vegas. Ata e dinin që nëse njerëzit do të donin të shikonin turne, ata do të çmendeshin për aksione me para të vërteta, ku çdo tenxhere mund të shfaqte lehtësisht një shumë që ndryshon jetën për një shikues mesatar. Ata iu afruan grupit të veteranëve të aksioneve të larta me idenë e tyre. Grupi origjinal përfshinte Doyle Brunson, Eli Elezra, Chip Reese, Gus Hansen dhe Sammy Farha. Si fillim, ata i pyetën ata nëse do të ishin të gatshëm ta transferonin lojën e tyre në një studio televizive dhe t’i përmbaheshin No Limit Hold’em (në vend të lojërave të përziera) për disa ditë. Për më tepër, ata mund ta drejtonin lojën ashtu siç e shihnin të arsyeshme. Për të stimuluar më tej lojtarët, ata u ofruan atyre 1.000 dollarë në orë dhe marrëveshja u arrit. Ishte fillimi i diçkaje epike pasi shfaqja do të vazhdonte të tejkalonte edhe pritjet më të egra për sa i përket vlerësimeve. Karaktere interesante, Banker dhe Poker me High Stakes Nëse mendoni për High Stakes Poker nga perspektiva e sotme, mund të mos duket aq interesante. Këto ditë, ju mund të ndiqni të gjithë lojtarët në llogaritë e tyre në Twitter dhe Instagram; Raportet drejtpërdrejt dhe videot në YouTube shfaqen majtas dhe djathtas. Bota e pokerit dukej shumë më ndryshe në vitin 2006, dhe një tifoz mesatar i pokerit nuk mund të merrte lehtë informacionin në lidhje me atë që po ndodhte pas dyerve të mbyllura. Kur doli Sezoni 1 i HSP, nuk kaloi shumë dhe vlerësimet u rritën. Edhe sikur të mos ishit aq shumë në poker, ishte shumë e egër të shihje njerëz që uleshin me qindra mijëra dollarë të vërtetë para tyre, duke hedhur rastësisht një grusht patate të skuqura me vlerë të hipotekës së dikujt. Edhe me gjithë veprimin e çmendur në tavolina, High Stakes Poker arriti të qëndrojë kryesisht larg çdo polemike të madhe që bota e pokerit ka parë vitet e fundit si skandali Mike Postle. Ndërsa Ngjarja Kryesore 2003 ndihmoi në vendosjen e pokerit në hartë, High Stakes Poker patjetër rriti popullaritetin e lojës përtej imagjinatës. Dhe, nuk ishte vetëm për paratë, ose. Ishte gjithashtu për personazhe. Meqenëse shfaqja përmbante formatin e lojës me para, lojtarët kishin më shumë liri për të treguar personalitetin e tyre dhe për t’u argëtuar në tryezë. Shumë prej tyre e njihnin njëri-tjetrin gjithashtu, kështu që bisedat po rrjedhnin natyrshëm. Ishte magjepsëse të dëgjoja disa nga këto histori; histori rreth basteve të çmendura, goditje të mëdha të këqija dhe lojëra të çmendura, ku aksionet ishin edhe më të larta. Përsëri, ishte një kohë ndryshe në atë kohë dhe kjo ishte hera e parë që publiku i gjerë mund të merrte një vështrim në jetën dhe shfrytëzimet e lojtarëve dhe lojtarëve të pokerit profesionist. Gjatë harkut të pesë viteve, High Stakes Poker pa disa duzina personazhesh që zunë vendin në tryezë përveç tufës origjinale. Si Phil Ivey, Daniel Negreanu, Phil Helmuth, Tom ‘durrrr’ Dwan, Phil Laak, Patrik Antonius, Jennifer Harman, Erick Lindgren, Chris Ferguson, Barry Greenstein, David Benyamine dhe shumë të tjerë u bashkuan në veprim gjatë viteve, duke siguruar adhurues me dhjetra orë eksitim dhe argëtim. High Stakes Poker: Momente të paharrueshme Duke shfaqur dhjetëra episode gjatë viteve, shfaqja HSP u ka dhënë fansave në të gjithë botën momente të panumërta të paharrueshme që jetojnë në kujtesë edhe sot. Do të ishte e pamundur të rrëfehen të gjitha, natyrisht, pasi lista është shumë e gjatë. Sidoqoftë, disa duar të pokerit patjetër që ndihmuan për ta bërë shfaqjen në atë që është sot. Daniel Negreanu vs Gus Hansen: Vazhdon Vrapimi i Keq i Kid Poker Daniel Negreanu ishte një nga personat e rregullt në HSP. Ai ishte aty për çdo sezon të vetëm dhe gjithmonë i gatshëm për veprim. Sidoqoftë, Kanadezi patjetër që ishte në anën e keqe të mospërputhjes në shumë pika, dhe ai ka pasur mjaft goditje të këqija gjatë viteve. Dora e tij kundër Danit të Madh është një nga shembujt më të gjallë të kësaj. Pavarësisht nga vendosja e vendosur mbi një set kundër një lojtari super-agresiv, perënditë e pokerit kanë gjetur një mënyrë për të rrokullisur tryezat në Negreanu ndërsa Gus arrin të hedhë kthesën e tij të vetme në kthesën për të bërë katër. Zhgënjimi i Danielit erdhi me të vërtetë në lumë, por kush mund ta fajësonte atë? Edhe lojtarët më të vështirë do të goditen nën presionin e një serie goditjesh të çmendura të këqija! Sammy Farha dhe Patrik Antonius Të gjithë për një milion Patrik Antonius ishte lehtësisht një nga lojtarët më të frikësuar në High Stakes Poker. I qetë, i llogaritur dhe i mprehtë në çdo kohë, finlandezi rrallë do të bënte një hap të gabuar. Por kjo nuk i pengoi kurrë lojtarët si Sammy t’i jepnin atij veprim. Në një nga duart më ikonike të HSP, Antonius dhe Farha përfundojnë duke marrë patate të skuqura në mes për një tenxhere me vlerë vetëm të turpshëm prej një milion dollarësh. Biseda mes të dyve para se të kthejnë duart e tyre është epike dhe një arsye tjetër pse High Stakes Poker ishte një shfaqje kaq e shkëlqyeshme. Tom Dwan tërheq një në Phil Ivey Pokeri i madh nuk ka të bëjë vetëm me tenxhere të mëdha dhe përballje. Shtë gjithashtu për blofe në kohë të mirë dhe leximin e kundërshtarëve tuaj. Kush më mirë të demonstrojë të gjitha këto sesa dy nga lojërat e shkëlqyera: Phil Ivey dhe Tom Dwan. Në këtë dorë, Ivey hap një barazim përbindësh ndërsa ‘durrrr’ po mban disa peceta, por kjo nuk e pengon atë të shkojë pas tenxhere. Ivey mungon në të gjitha largimet e tij buzë lumit dhe përfundon duke goditur vetëm një palë gjashtë. Dwan, me 9-të lartën e tij, shkon për një blof masiv prej 270,000 dollarësh. Me çiftin e dytë më të ulët, a bën Ivey çast menjëherë? Jo, ai ulet atje duke menduar seriozisht për një telefonatë ndërsa Dwan përpiqet të bëjë më të mirën për të mbajtur një fytyrë të drejtë dhe për të mos dhënë asgjë. Brunson bën qëndrimin kundër Guy Laliberte Guy Laliberte u shfaq në disa episode të High Stakes Poker, dhe ka pak dyshim që peshkaqenët ishin të entuziazmuar që kishin miliarderin në mesin e tyre. Guy ka qenë gjithmonë një lojtar veprimesh, pa frikë të vendoste para në tenxhere, qoftë në një blof apo për të bërë një thirrje heroi, gjë që e bëri atë të vështirë për të luajtur kundër, edhe nëse strategjia e tij ishte larg nga GTO. Por, në këtë dorë të veçantë, Guy përplaset me një arrë të fortë, duke u kundërvënë vetë Kumbarit të Pokerit. Laliberte përpiqet ta shtyjë Doyle nga dora e tij në kthesë, por Brunson nuk heziton të bëjë thirrjen e madhe dhe të luajë për vazon 800,000 $ +. Dwan dëshiron të luajë për të gjithë mermerët Tenxhereja më e madhe në historinë e HSP përfshinte Barry Greenstein dhe (befasi, befasi) Tom Dwan. Barry zgjohet me raketa xhepi dhe shkon në flop kundër Dwan me King-Queen të lopatave dhe Peter Eastgate me AK. Eastgate humbet, por Dwan hap çiftin e parë dhe një barazim të shpejtë, dhe të gjitha paratë shkojnë në mes, duke krijuar një tenxhere 919,600 dollarë. Dwan sugjeron që ata ta drejtojnë atë dy herë, por Greenstein refuzon dhe del me një kundërvënie për të tërhequr ca para mbrapa pasi ata virtualisht po hedhin një monedhë për një milion dollarë. Por ‘durrrr’ dëshiron të luajë për të gjitha mermerët, dhe ata përfundojnë duke e drejtuar atë vetëm një herë. Barry ndoshta u pendua për vendimin e tij sapo pa kartën e kthesës. Këto janë vetëm disa momente epike nga shfaqja, por ka edhe shumë të tjera, duke përfshirë atë një rast kur Brad Booth vendosi të vinte në shfaqje me një “milion të ftohtë” para tij dhe nuk humbi kohë duke i vendosur çipat e tij për të punuar. Çfarë mund të presësh nga episodet e reja të pokerit të aksioneve të larta? Duke u kthyer në kohën e tanishme, sezoni i ri i High Stakes Poker ka dalë, dhe kur shikoni prapa në të gjitha këto momente epike nga e kaluara, mund të pyesni veten: si mund të përmbushë pritjet? E vërteta është, e kaluara nuk po kthehet, dhe bota e pokerit është shumë më ndryshe sot. Thënë kjo, High Stakes Poker i ri është padyshim një shfaqje e shkëlqyeshme që ofron mjaft veprime dhe prodhime të një cilësie të lartë të shoqëruara nga komentet nga komentuesit origjinal. Ka disa fytyra të vjetra dhe të njohura, duke përfshirë Tom Dwan, i cili vendosi të falë adhuruesit e pokerit me praninë e tij në shfaqje. Pastaj, është Jean-Robert Bellande i mirë, plaku Brandon Steven dhe madje edhe Phil Ivey, i cili duhet të shfaqet, por ai ishte atje në rimorkiot për HSP Sezoni 8. Pastaj, ka një gjak “të freskët” në si Rick Salomon, Bryn Kenney, Nick Petrangelo dhe Lynne Ji. Në përgjithësi, është një përzierje e mirë e lojtarëve profesionistë dhe amatorëve që kërkojnë ta rrezikojnë atë kundër më të mirëve – ashtu si në ditët e mira të vjetra. A ia vlen paraja HSP-ja e re? Nëse dëshironi të shikoni sezonin e ri të High Stakes Poker, do të duhet të paguani disa para për kënaqësinë. Ndërsa kjo nuk shkoi shumë mirë me disa fansa, shumica e njerëzve e kuptojnë që ky lloj prodhimi kushton para dhe poker nuk është aq i madh sa dikur, kështu që është më e vështirë të gjesh sponsorë. Kostoja e pajtimit në PokerGO është vështirë se është shumë e madhe nëse jeni adhurues i lojës. Abonimi mujor është 14,99 dollarë, por mund të abonoheni për një vit të plotë me vetëm 99,99 dollarë, që vjen me pak më shumë se 8 dollarë në muaj. Përveç High Stakes Poker, ju do të keni gjithashtu akses në shfaqjet e tjera të pokerit, si episodet e reja Poker After Dark, mbulimi i ngjarjeve të ndryshme drejtpërdrejt, etj. Kështu që, unë do të thoja që pajtimtaria ia vlen lehtësisht nëse jam duke kërkuar për disa përmbajtje të reja për të parë. Ndoshta do të ishte pak shumë e lartë nëse gjithçka që keni marrë duke paguar është HSP, por ka përmbajtje me vlerë mbi 100 orë në faqe. No Spoilers: Gëzoni Episode të reja të Pokerëve të Lartë të Pikave Në kohën e shkrimit të kësaj, ka pesë episode të reja HSP në dispozicion në PokerGO, me një të ri të planifikuar të dalë së shpejti. Një episod i ri shtohet çdo javë, kështu që do të keni diçka për të pritur. Nuk kam hyrë në detaje për asnjë duar ose tenxhere të madhe të luajtur deri më tani, sepse nuk dua ta prish përvojën për ju. E tëra që mund të them është se veprimi është i shpejtë dhe i furishëm, dhe kam ndjesinë që më e mira është ende për të ardhur në Sezonin 8 të High Stakes Poker!


หวยออนไลน์
เล่นหวยออนไลน์
ไพ่ออนไลน์
เว็บ คาสิโน
คาสิโน777

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *