Pushtuesit e Hapësirës

Pushtuesit e Hapësirës

คำถามเกี่ยวกับข้อกำหนดในการเดิมพัน คาสิโนออนไลน์ใหม่ในมิชิแกนPërmbledhje e lojës së shkëlqyeshme të Space Invaders Ju nuk do të gjeni as edhe një person të vetëm që nuk është i njohur me lojën portreti Arcade Space Invaders. Wasshtë krijuar nga Tomohiro Nishikadu dhe botuar nga Taito në 1978. Nëse jeni një adhurues i lojrave, atëherë duhet të keni luajtur Tito’s Space Invaders. Kanë kaluar dyzet vjet që nga krijimi i Space Invaders, dhe loja ka bërë një ndikim të madh në botën e lojrave që nga fillimi. Ekipi në Casino Football e ka vlerësuar këtë lojë klasike Retro si 10/10 për sa i përket lojërave dhe argëtimit, është një klasik i përjetshëm. Pushtuesit e hapësirës patën sukses të madh tregtar dhe fituan popullaritet të paparë pas lëshimit të saj. Ajo arriti një vlerë neto prej 450 milion dollarësh në vetëm katër vjet. Space Invaders ishte loja video më e shitur në botë, dhe u emërua produkti argëtues me fitim më të lartë në kohën e tij. Fakti është se pushtuesit e hapësirës kanë kthyer lojrat video në një industri globale mjaft konkurruese. Pushtuesit e hapësirës prezantuan shumë ide të reja në lojërat e xhirimit. Ishte loja e parë që përdorte ndërprerje midis niveleve të lojës. Ai gjithashtu prezantoi konceptin e muzikës në sfond që ndryshoi intensitetin në një lojë video. Space Invaders gjithashtu prezantoi afërsinë e armiqve. Ishte loja e parë e xhirimit me një temë hapësinore që fitoi sukses masiv. Zhvillimi i hershëm i Lojërave të Pushtuesit Hapësinor Tomohiro Nishikadu po punonte për Taito Corporation, kur vendosi të krijojë Pushtuesit Hapësinorë. Ai e mori frymëzimin nga një lojë tjetër elektro-mekanike e quajtur Space Monsters. Ai fillimisht planifikoi të shtonte tanke, aeroplanë dhe luftanije në lojë, por Nishikado nuk ishte i kënaqur me grafinë dhe performancën e lojës. Fillimisht Nishikadu vendosi të përdorë njerëzit si armiq në lojë, por ai e la idenë për të shmangur ndonjë polemikë sepse ishte joetike të vritesh njerëz. Më në fund ai mori frymëzimin nga filmi 1977 Star Star, dhe vendosi të përdorë një temë hapësinore me armiq të huaj. Për shkak të fuqisë së kufizuar të mikroprocesorëve të viteve 1970, ai duhej të zhvillonte harduerin e tij për lojën. Ai përdori komponentë të ndryshëm amerikanë dhe japonezë për të zhvilluar një tabelë unike të lojërave. Ai përdori një procesor Intel 8080 që ishte i aftë të nxirrte grafikë raster në një monitor CRT dhe për të përmirësuar grafikët e lojës, ai përdori një ndërrues video Fujitsu MB14241. Bordi i arkadave që ai zhvilloi për Space Invaders u emërua si bordi i Arcade Taito 8080.Space InvadersLimitations Nishikado nuk mund ta programonte lojën saktësisht siç dëshironte. Ai projektoi një pajisje të veçantë për Space Invaders, por nuk ishte aq i fuqishëm sa të shfaqte grafikë dhe ngjyrat standarde të lojës. Nishikado gjithashtu projektoi një larmi të huajve të ndryshëm për lojën, por alienët lëvizën shumë më ngadalë në ekran, kështu që iu desh t’i hiqte ata nga loja për të përshpejtuar përpunimin. Pjesa kryesore e lojës Komploti kryesor i lojës është që ushtria e alienët po marshojnë drejt tokës për shkatërrim, dhe lojtari do të duhet t’i ndalojë ata të arrijnë në tokë. Lojtarët lëvizin nëpër ekran dhe rrëzojnë ushtrinë e afërt të të huajve. Qëllimi juaj është të ndaloni alienët të arrijnë në pjesën e poshtme të ekranit. Ushtria e huaj lëviz më shpejt ndërsa i vrisni, dhe nëse njëri prej tyre arrin me sukses pjesën e poshtme të ekranit, atëherë lojtari humbet lojën. Nëse dëshironi të luani këtë lojë – Shikoni detajet më poshtë: Thjesht Klikoni në “Kliko” Këtu për të luajtur ”teksti në lojën më poshtë, dhe loja Space Invader do të aktivizohet në këtë faqeGameplay Një nga arsyet kryesore për popullaritetin e jashtëzakonshëm të Space Invaders është gameplay e saj e thjeshtë. Ju nuk duhet të jeni ekspert për të luajtur këtë lojë. Quiteshtë mjaft e lehtë për të kuptuar karakteristika të ndryshme të lojës. Lojtari në thelb operon një anije të vogël hapësinore që mund të lëvizë vetëm horizontalisht në pjesën e poshtme të ekranit. Lojtari mund të hapë lazer vertikalisht tek të huajt. Ju do të shihni pesë rreshta me njëmbëdhjetë alienë secili në ekran, duke zbritur nga maja e ekranit. Të huajt bien poshtë dhe lëvizje, dhe detyra e lojtarit është t’i ndalojë ata të arrijnë në fund të ekranit. Lojtari gjithashtu fiton pikë duke vrarë alienë para se të arrijnë në pjesën e poshtme të ekranit. Ndërsa lojtari vret këta alienë, shpejtësia e alienit të mbetur rritet dhe loja bëhet më e vështirë. Ndërsa vrisni të gjithë alienët në ekran, loja ju çon në nivelin tjetër ku do të shihni një valë të re të huajve që afrohen poshtë me më shumë shpejtësi. Niveli i vështirësisë rritet ndërsa vazhdojmë në lojë. Pushtuesit jo vetëm që lëvizin poshtë, por gjithashtu gjuajnë në anijen tuaj kozmike. Për të shmangur sulmin nga pushtuesit e huaj, ju mund ta fshehni anijen tuaj hapësinore prapa barrierave ose mburojave të ndryshme në pjesën e poshtme të ekranit. Ju gjithashtu do të jeni dëshmitar i një anije kozmike misterioze në ekran që shfaqet në pjesën e sipërme të ekranit dhe lëviz shpejt nga njëra anë te tjetri Ju mund ta shkatërroni anijen misterioze duke e qëlluar atë, dhe nëse e shkatërroni me sukses, mund të fitoni një pikë bonus të konsiderueshme. Karakteret dhe armiqtë Top Cannon ose Laser Cannon Laser Cannon është personazhi kryesor i lojës, dhe kontrollohet nga lojtari në vrasin armiqtë. Topi me lazer mund të lëvizë horizontalisht në pjesën e poshtme të ekranit. Duket si një kupolë e madhe me një majë arme të theksuar në majë, e cila mund të përdoret për të qëlluar me lazer armikun. Topi mund të kontrollohet me një levë për të lëvizur në pjesën e poshtme të ekranit, nuk mund të lëvizni topin me lazer lart dhe poshte. Në fillim një lojtar mund të përdorë tre topa dhe një buton përdoret për të qëlluar me lazer armiqtë. Topat mund të shkatërrohen kur goditen nga armiqtë. Mos harroni të hidhni një vështrim në disa nga lojërat tona të reja në internet me letra me gërvishtje sot. Loja Space Invader është në dispozicion për t’u luajtur në Dyqanin Microsoft këtu: – Microsoft Space InvadersLarge Space Invader Ju do të shihni alienët në formë oktapodi në ekran, ata njihen gjithashtu si pushtuesit e mëdhenj të lojës. Pushtuesi i madh ka një kupolë të madhe si trup me dy sy, dy shtojca dhe një gojë të gjerë. Spriti i oktapodit ka 8 pixel lartësi dhe 12 pixel gjerësi, është një nga armiqtë më të lehtë për t’u vrarë për shkak të madhësisë së tij të madhe. Spriti i oktapodit ka vetëm dy tentakula, dhe ai gjithashtu gjuan lazer poshtë në topin e lojtarit. Targetshtë shënjestra më e lehtë për lojtarin dhe mund të vritet vetëm me një goditje. Oktapodi ishte pushtuesi i parë që ishte projektuar nga zhvilluesi. Space Medium InvaderCrab është një formë tjetër e alienit në versionin origjinal të lojës, ajo është e njohur edhe si pushtuesi i mesëm i lojës. Gaforrja është pushtuesi më i famshëm i hapësirës, ​​dhe u përdor si nuskë e Taito. Ajo ka një trup në formë katrore në lojë me katër shtojca, dy sy dhe dy antena. Gaforrja lëviz më shpejt në krahasim me pushtuesit e mëdhenj dhe lëviz rastësisht në ekran, gjë që e bën të vështirë vrasjen. Sprite e gaforres është 11 pixel i gjerë dhe 8 pixel i lartë. Gaforrja gjithashtu ka aftësinë të gjuajë lazer poshtë në topin e lojtarit dhe të lëvizë nga e majta në të djathtë, mbrapa dhe me radhë. Mund të jetë një shënjestër e vështirë për fillestarët, por nëse një lojtar ka pak përvojë, ai mund ta vrasë atë me vetëm një goditje. Pushtuesi i vogël Ju gjithashtu do të shihni armiq të huaj në formë kallamari në ekran, ata njihen gjithashtu si pushtuesit e vegjël . Kallamari kallamar ka pothuajse të njëjtën pamje si kallamari ujor. Ai përmban një kokë në formë trekëndëshi me dy sy dhe katër shtojca. Lojtarët përballen me vështirësi të mëdha për t’i vrarë, sepse ato janë të vogla në madhësi dhe lëvizin me një shpejtësi të madhe. Ekipi i Futbollit të Kazinos sapo ka azhurnuar lojën e ruletës në internet, pse të mos hedhim një vështrim dhe të shohim se për çfarë flasin të gjithë. Sprite of kallamar është vetëm 8 pixel i gjerë dhe 8 pixel i lartë. Me një madhësi kaq të vogël, ata marrin lëvizje më të shpejtë në lojë. Ju do të shihni kallamarët në nivelet e përparuara të lojës dhe ato rrisin nivelin e vështirësisë për lojtarët. Ashtu si dy pushtuesit e tjerë, kallamarët gjithashtu kanë aftësinë për të qëlluar në topin e lojtarit. Lojtarët mund t’i vrasin ata me një goditje të vetme nga topi lazer. UFO ose anija misterioze UFO ose anija misterioze është një faktor i papritur i lojës. Shfaqet në ekran rastësisht gjatë lojës. Anijet misterioze gjithashtu kanë aftësinë për të qëlluar me top lazer të lojtarit. Nëse një lojtar godet me sukses anijen misterioze, ai merr pikë bonus të rastësishëm nga 50 në 150. Anija misterioze mund të shfaqet nga kudo në ekran, dhe shkatërrimi i anijes misterioze do t’i ndihmojë lojtarët të fitojnë pikë të mëdha bonusi. Nëse lojtarët nuk mund ta mposhtin anijen mister në kohë, ajo mund të sigurojë një sasi të madhe shkatërrimi. Space Invaders ishte një sukses i madhSpace Invaders fituan një sukses të madh në industrinë e lojrave. Ai pushtoi plotësisht arkadat në të gjithë vendin dhe ndihmoi Taito të fitonte një sasi të madhe fitimi. Në vetëm një vit, Taito instaloi më shumë se 100,000 makina në të gjithë vendin dhe fitoi më shumë se 600 milion dollarë të ardhura. Në 1980, më shumë se 300,000 makina u shitën në Japoni dhe 60,000 në Shtetet e Bashkuara. Pioneri i lojrave moderne Loja me pushtues hapësinor Arcade po feston 40 vjetorin e saj, është një kryevepër e fund viteve ’70. Ju mund të thoni se pushtuesit e Hapësirës janë pionierët e lojërave moderne të qitjes dhe konsiderohet si një nga videolojërat më dominuese të të gjitha kohërave. Ashtu si lojërat e tjera të qitjes, Space Invaders gjithashtu u përball me kritika për çështjet kulturore në kohën e lëshimit të saj, por ajo fitoi popullaritet të madh në një kohë shumë të shkurtër. Ishte e para lojë Arcade me monedha që fitoi mega sukses në të gjithë botën në vitet 1980. Lojë e thjeshtë me standarde të avancuara Space Invaders ishte loja më e ndikuar që funksiononte monedha në kohën e saj. Gameplay është shumë e thjeshtë, por ka standarde moderne. Ishte një mrekulli në industrinë e lojrave në kohën e saj dhe u bë një frymëzim për zhvilluesit e tjerë të lojërave video nëpër botë. Loja është ridizenjuar dhe lëshuar shumë herë që nga krijimi i saj. Në 1980, Atari lëshoi ​​një version në shtëpi të Space Invaders për konzollat ​​e lojërave video. Ky version ishte i ngjashëm me versionin origjinal, lazeri ishte dizajnuar në mënyrë më të përsosur. Ata përdorën një formacion 6 me 6 të të huajve, në vend të 11 me 5. Rregullat themelore të lojës Ekzistojnë disa rregulla themelore të lojës që duhet të mbani mend për të luajtur lojën. Topi lazer i lojtarit mund të lëvizë vetëm horizontalisht nga majtas djathtas dhe djathtas majtas. Nuk ka lëvizje vertikale për topin e lojtarit. Topi me lazer i lojtarit mund të lëvizë me shpejtësi të kufizuar që mund të ndryshohet me ngritjen e gradës. Topi lazer i lojtarit mund të hapë një numër të pakufizuar raketash mbi armiqtë. Këto raketa kanë shpejtësi të kufizuar që mund të ndryshojë gjatë lojës. Kur goditni një Alien, ai do të vdesë. Shtresa tjetër e të huajve mund të ketë më shumë fuqi dhe gjithashtu mund t’ju japë më shumë pikë për vrasjen e tyre. Zjarri me lazer nuk mund të kalojë nëpër ndonjë mburojë ose pengesë. Këto zjarre me lazer mund të eliminohen nga bomba ose lazer i një të huaji. Një lojtar mund të ketë tre jetë në lojë dhe mund të fitojë më shumë jetë bonus gjatë niveleve të avancimit të lojës. Për të përfunduar një mision të vetëm, një lojtar do të duhet të vrasë të gjithë alienët në ekran. Lojtarët marrin pikë të ndryshme për vrasjen e llojeve të ndryshme të huajve. Lojtarët gjithashtu marrin disa pikë shtesë për të përfunduar misionin shpejt. Të huajt jo vetëm që mund të lëvizin horizontalisht nga e majta në të djathtë, por gjithashtu mund të lëvizin përpara drejt lojtarit. Ndërsa lojtari vret alienët, të huajt e mbetur lëvizin me më shumë shpejtësi. Sasia e zjarrit nga alienët gjithashtu rritet me shpejtësinë e tyre. Mburojat dhe pengesat në lojë mund të shkatërrohen. Të huajt në rreshtin e poshtëm kanë aftësinë për të qëlluar topin e lojtarit, dhe nëse bomba godet topin, lojtari vdes. Nëse një lojtar vret të gjithë alienët në ekran, atëherë do të fillojë një nivel i ri. Niveli i vështirësive rritet në nivelet e përparuara. Nëse një nga të huajt arrin me sukses në pjesën e poshtme të ekranit, lojtari do të humbasë lojën. Nuk ka asnjë nivel të fundit në lojë, ndërsa përparoni në lojë, thjesht bëhet gjithnjë e më shumë më e vështirë për t’u luajtur. Pushtuesit e Hapësirës së Mendimit Përfundimtar kanë kaluar dyzet vjet të suksesshëm në industrinë e lojrave dhe mbetën loja më e preferuar e arkadave. Loja ndihmoi zhvilluesit e lojërave video për të fituar të ardhura miliarda dollarë. Në vitin 2003, një version i ri i lojës u zhvillua për PlayStation 2. Në vitin 2005, një përmbledhje e re e legjendave Taito u lëshua duke shfaqur Space Invaders, Space Invaders Part 2 dhe Return of the Invaders. Në vitin 2006, Taito legjendat 2 u lançua duke shfaqur Space Invaders DX, Space Invaders 91 dhe 95. Nëse nuk i keni provuar kurrë Space Invaders më parë, duhet të keni nevojë të luani versionin e azhurnuar të lojës të njohur si Space Invaders Extreme. Lojërat kryesore për të vlerësuar këtë muaj janë loja Reel Talent slot, si dhe loja popullore 88 Fortunes. https://www.casinofootball.co.uk/wp-content/uploads/2020/08/Space-Invaders.mp3


หวยออนไลน์
เล่นหวยออนไลน์
ไพ่ออนไลน์
เว็บ คาสิโน
คาสิโน777

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *