Si të bëni 100 dollarë tuaj të parë nga poker

Si të bëni 100 dollarë tuaj të parë nga poker

FanDuel Online Games ประกาศความร่วมมือกับคาสิโน MotorCity


Të gjithë duhet të fillojnë diku në poker dhe unë mendoj se piketa e parë për të cilën duhet të qëllosh është të bësh 100 dollarë. Arsyeja pse 100 dollarë është një qëllim i shkëlqyeshëm fillestar është sepse kjo është një shumë lehtësisht e arritshme që pothuajse të gjithë mund ta bëjnë, me pak e praktikës. Dhe gjëja më e mirë për të bërë hapa të vegjël si ky në poker është se kjo do t’ju ndihmojë të filloni të ndërtoni besimin tuaj me sukses, në një shkallë shumë më të madhe në këtë lojë. Pasi të keni bërë 100 dollarë tuaj të parë në poker, atëherë do të doni të bëni $ 1000 tuaj të parë, $ 10000 parë dhe kështu me radhë. Kështu që në këtë artikull unë do të pretendoj se jam duke filluar poker përsëri. Kjo është ajo që unë do të bëja nëse do të vendosja të bëja 100 dollarët e para në poker. Le të hidhemi në të! Si të bëni 100 dollarët e parë në poker – cilat lojëra duhet të luani? Gjëja e parë që duhet të vendosni është se në cilat lojëra poker do të luani. Unë do të sugjeroja të zgjidhni diçka që është e lehtë për tu zgjidhur edhe nëse jeni një fillestar total i pokerit. Prandaj kjo është arsyeja pse unë shpesh sugjeroj: lojëra me para. Lojërat me para janë kur vendosni një sasi të vogël parash në tryezë dhe shikoni ta rrisni atë shumë. Blinds kurrë nuk ndryshojnë dhe loja kurrë nuk ndalet në teori. Ky është vendi më i mirë për të mësuar bazat e lojës dhe gjithashtu për të bërë para të qëndrueshme në poker. Tani, unë gjithashtu do të rekomandoja të filloni në kufijtë më të ulët që janë 1c / Lojra online 2c. Ose nëse luani drejtpërdrejt në një kazino, atëherë këto do të jenë lojërat $ 1 / $ 2. Unë e di që kjo mund të jetë e vështirë për disa njerëz. Sepse shumat e parave janë kaq të vogla. Por gjëja më e mirë që mund të bëni kur jeni duke filluar është të luani në lojërat më të lehta të pokerit. Dhe aksionet më të ulëta gjithmonë ofrojnë konkurrencën më të dobët. Së fundmi, nëse jeni krejt i ri në poker, unë gjithashtu do të rekomandoja të luanit në 9 ose Lojëra me para në dorë prej 10 personash në vend të lojërave me 6 persona. Arsyeja pse është sepse lojërat me 9 dhe 10 lojtarë priren të jenë më të ngadalta dhe më të lehta për t’u vendosur në një fillestar. Ka edhe më pak blof, të cilat ulin kurbën tuaj të të mësuarit. Nga rruga, nëse doni një udhëzues të plotë hap pas hapi se çfarë strategjie të përdorni në këto lojëra me para të pokerit me aksione të ulëta, unë rekomandoj të kapni një kopje të mashtrimit tim falas të pokerit fletë Marrja e një Poker Bankroll $ 100 – Çfarë Bankroll Ju Duhet? Nëse luani poker online, atëherë unë do të sugjeroja të filloni në lojërat e parave 1c / 2c me rreth 40 dollarë në bankroll tuaj. Ju gjithmonë do të duhet të depozitoni pak para në mënyrë që të filloni në poker. Tani e di që ka histori si e imja ku kam shitur disa patate të skuqura parash për të marrë një bankroll fillestar prej 60 dollarësh dhe kurrë nuk kam shikuar prapa. Por këto histori janë të pakta, dhe ju lutem mos harroni se unë ende humba një kohë të paudhësi duke grumbulluar të gjithë ata që luajnë patate të skuqura parash! Dhe që nga koha = para, kjo nuk ishte një ide aq e zgjuar. Ashtu si shumë njerëz, edhe ju mund të shkoni përpara dhe të provoni fatin tuaj në freerolls, por në përvojën time këto janë kryesisht një humbje e madhe e kohës suaj. Arsyeja pse është sepse ju duhet të mbijetoni mijëra njerëz të tjerë në një turne thjesht të fitosh një shumë shumë të vogël parash. Më beso, kjo nuk është një përdorim i mirë i kohës tuaj. Ju do të duhet të keni një fat të pabesueshëm dhe të luani me orë të tëra vetëm për të fituar një shumë parash të vogël qesharake, siç janë 5 dollarë “falas”. Edhe një herë, kjo nuk është e zgjuar. Kjo është arsyeja pse basti juaj më i mirë është thjesht të depozitoni një shumë të vogël parash në internet (ose në kazinonë tuaj lokale) për të filluar. Edhe një herë, unë do të sugjeroja $ 40 nëse vendosni të luani në internet. Qëllimi juaj me këtë 40 dollarë do të jetë kthimi i tij në 100 dollarë. Unë do të sugjeroja të filloni me një tryezë të lojërave të parave të verbër 1c / 2c dhe të blini për $ 2 (e cila është shuma maksimale). Nga atje, do të dëshironi të ndërtoni ngadalë rrugën tuaj deri në një bankroll prej $ 100 duke përdorur bazat e mira kundër të gjitha lojtarë të këqij në këto lojëra. Mos harroni të prisni për duar të mira dhe vlerësojini bast ato shpesh. Kjo është diçka që Daniel Negreanu e diskuton gjatë në seritë e tij të fundit video të trajnimit për poker. Marrja e një $ 100 Poker Bankroll – Provoni Multi-Tabling Një nga këshillat e mia kryesore për të marrë $ 40 dhe për ta kthyer atë në $ 100 në tavolinat e kufirit të ulët është të provoni të luani tavolina të shumta në të njëjtën kohë. Bukuria e pokerit në internet (krahasuar me pokerin e drejtpërdrejtë në një kazino), është se ju mund të luani sa më shumë tavolina në të njëjtën kohë. Kjo ju lejon të rrisni në mënyrë drastike fitimet tuaja dhe në fund të fundit të arrini qëllimet tuaja të pokerit shumë më shpejt. Kjo ka qenë në të vërtetë një nga “sekretet” më të mëdha të suksesit tim si një pro poker në internet 10+ vjeçar unë jam i njohur për multi-tabling. Dhe kjo më ka lejuar të krijoj disa fitime mjaft të konsiderueshme në aksione shumë të ulëta për shkak të këtij efekti të shumëzimit. Tani, me gjithë atë që tha, është gjithashtu e rëndësishme që ju luani sasinë e tryezave me të cilat jeni të kënaqur, gjë që ju lejon të merrni vendime me cilësi të lartë në secilën dorë. Për disa njerëz, kjo mund të jetë vetëm një tryezë e vetme. Dhe kjo është plotësisht e mirë. Ndërtimi për të luajtur 4, 8, 15 ose 30 tavolina në të njëjtën kohë siç bëjnë disa njerëz nuk është diçka që ju të mësoni brenda natës. Si një ish-mashtrues masiv vetë, unë kam shkruar tashmë hapin më gjithëpërfshirës udhëzues hapi në dispozicion për të luajtur më shumë tavolina në internet poker. Fleta e mia falas e pokerit ju mëson se si të bëni shpejt një bankroll të parë prej $ 100 A keni probleme të mposhtni lojëra poker me aksione të ulëta në internet apo drejtpërdrejt? A po kërkoni të fitoni të ardhura të qëndrueshme me kohë të pjesshme duke luajtur këto lojëra? Kjo është arsyeja pse unë shkrova këtë fletë pa pagesë mashtrimi me 50 faqe poker për t’ju dhënë strategjitë e sakta për të filluar vazhdimisht shtypjen e lojrave të pokerit me aksione të ulëta tani. Këto janë pokerët e saktë strategjitë nga mënyra që i kam përdorur si një profesionist poker 10+ vjeçar. Dhe i vë të gjithë për ju hap pas hapi në këtë udhëzues falas. Futni detajet tuaja më poshtë dhe unë do të dërgoj fletën time falas të pokerit në kutinë tuaj tani. Luaj një strategji të ngushtë dhe agresive të pokerit për të bërë 100 dollarët e tu në rregull, le të flasim më shumë për strategjinë e pokerit që duhet të përdorni tani. Ju duhet të luani një stil të ngushtë dhe agresiv të pokerit në mënyrë që të keni maksimumin e suksesit. Tani, nëse nuk e dini se çfarë do të thotë kjo, një strategji e pokerit TAG përbëhet nga: Të jesh shumë selektiv me duart që vendos të luaj para flop Përpjekja për të luajtur në pozicion sa më shpesh të jetë e mundur (butoni dhe ndërprerja) Të luash në mënyrë agresive shumicën e kohës kur je në një postflop dore Bastet me vlerë Vlera shpesh dhe rrallëherë blof në lojëra me aksione të vogla Ka ca më shumë në të vërtetë sesa kjo, por këto janë disa nga bazat. Për fat të keq, një shpjegim i plotë i hollësishëm i kësaj strategjie (i njohur gjithashtu si “TAG”) është jashtë qëllimit të këtij neni. Kjo është arsyeja pse unë në të vërtetë kam shkruar tre libra të tërë për këtë. Por në të vërtetë nuk është aq e komplikuar. Në thelb po mëson se si të luash poker në mënyrën e kundërt të asaj që bëjnë shumica e njerëzve (peshqit). Ju dëshironi të disiplinoheni, të luani vetëm duar të mira, të kuptoni fuqinë e pozicionit në tryezën e pokerit, të vlerësoni bastin si i çmendur dhe të ndaloni blofin aq shumë Përsëri, kjo në thelb është krejt e kundërta e asaj që bëjnë shumica e njerëzve! Përfundimi është që ju do të dëshironi të përdorni këtë strategji shumë të thjeshtë në lojërat më të ulëta të aksioneve, dhe unë mund të garantoj shumë se do të jeni të suksesshëm me të. Çelësi më i madh është të qëndrosh i disiplinuar pa marrë parasysh cilat janë rezultatet tuaja afatshkurtra. Bërja e 100 dollarëve të parë në Poker – Ku duhet të luani poker? Pra, pyetja e fundit e madhe është se ku duhet të luani në të vërtetë poker. Cilat faqe të pokerit janë më të mirat për të fituar shpejt 100 dollarë tuaj të parë në poker? Epo, ku të luani poker (në internet ose drejtpërdrejt) varet shumë nga vendi ku jetoni dhe ligjet dhe rregulloret përreth faqeve të pokerit atje. Pra, është shumë e vështirë për mua të rekomandoni ndonjë faqe specifike për poker sepse njerëzit lexojnë blogun tim të pokerit nga e gjithë bota! Por gjëja më e madhe për të kërkuar (deri tani) janë shumë peshq dhe lojëra të lehta për tu rrahur. Ju dëshironi shumë lojtarë të egër dhe të çmendur si në këtë dorë që rishikova së fundmi. Dhe edhe pse, do të ketë më shumë ulje dhe ngritje kur luani kundër lojtarëve si kjo, rezultatet tuaja afatgjata (e cila është e vetmja gjë që ka rëndësi në poker) , do të jetë shumë më i lartë. Sinqerisht, një nga gabimet më të mëdha që njerëzit bëjnë kur luajnë poker në internet është që ata të zgjedhin të luajnë në një sit të vështirë poker që është plot me lojtarë të mirë. Nëse vendosni një nga faqet e lehta të pokerit, ato janë të plota e fillestarëve dhe peshqve, atëherë do të keni shumë më shumë sukses. Dhe sinqerisht, do të jeni në gjendje të arrini shpejt qëllimin tuaj për të marrë një bankroll prej 100 dollarësh shumë më shpejt. Po në lidhje me Luajtjen e Turneve të Pokerit? Shumë njerëz kënaqen duke luajtur turne pokeri në vend të parave të gatshme lojëra për shkak të tronditjes së rrjedhës së thellë dhe aftësisë për të kthyer një sasi shumë të vogël parash në një shumë të madhe. Për shembull, unë kam fituar turne më parë, ku unë vendosa vetëm $ 2 dhe e shndërrova atë në 800 $. Tingëllon e mrekullueshme apo jo? Si gjithmonë, ka një kapje. Ndryshimi në turne është zakonisht shumë më i lartë se në lojërat me para. Kjo do të thotë që ju do të kaloni shumë më të gjata dhe të zgjatura të humbjeve. Ky është një problem i madh kur filloni me një bankroll të vogël prej 40 $ në internet. Mund të jetë shumë e lehtë për një lojtar të mirë fitues, pa asnjë faj e tyre, për të kapërcyer shpejt atë bankroll të plotë edhe nëse ata luajnë vetëm turne të vogla $ 1 ose $ 2 buyin. Dhe kjo sepse mospërputhja në poker (ngritje dhe ngritje natyrore) është një gjë shumë reale. Ju duhet një sasi e pabesueshme e fatit afatshkurtër për t’u pozicionuar lart në një turne poker. Dhe të gjithë lojtarët e turneut të pokerit (nuk ka rëndësi nëse emri juaj është Phil Hellmuth), do të funksionojnë keq dhe do të bëhen shumë të pafat për muaj apo madje vite me radhë ndonjëherë Ju dëgjoni vetëm për lojtarët e suksesshëm të turneut të pokerit kur papritmas nxehen dhe kapin një sërë letrash të mira dhe fitojnë një ton parash. Por pjesën më të madhe të kohës ata në të vërtetë po humbin. Ky është “prapaskena” për të cilën ata kurrë nuk ju tregojnë. Dhe meqenëse bankroll juaj është kaq i vogël, ju thjesht nuk mund ta përballoni këtë! Kjo është arsyeja pse unë zakonisht nuk sugjeroj të luani turne derisa të keni një bankroll shumë më të madh (të themi $ 300 +) i cili do t’ju lejojë t’i rezistoni lëkundjeve shumë më mirë. Por me të gjitha ato që thanë, unë e di që disa njerëz preferojnë të luajnë turne pa marrë parasysh se çfarë, dhe menaxhimi i bankroll nuk është një çështje e madhe për ta. Përsëri, jo diçka që unë do të rekomandoja, por secilin vetë. Mendimet përfundimtare Bërja e 100 dollarëve tuaj të parë në poker është një moment historik dhe një arritje e madhe. Dhe gjëja më e mirë për arritjen e këtij qëllimi është se tani mund të përpiqesh për ato shumë më të mëdha, si të bësh 1000 dollarë të parë ose 10,000 dollarë të parë në tryezat e pokerit. Në fakt, unë tashmë kam shkruar një udhëzues të tërë se si t’i kthej shpejt 100 dollarë në 10,000 dollarë në tavolinat e pokerit, të cilat ju mund të dëshironi të shikoni më tej. Çelësat më të mëdhenj për të bërë kartëmonedhën tuaj të parë prej $ 100 janë duke filluar në lojëra me para të pakta me shumë pak peshq dhe duke përdorur një strategji pokeri të ngushtë dhe agresive shumë të thjeshtë. multi-tabling dhe në përgjithësi unë do të sugjeroja të shmangni turnet e pokerit për tani, derisa bankroll juaj të jetë pak më i madh. Nëse ndiqni këto këshilla të thjeshta, nuk do t’ju marrë shumë kohë për të bërë 100 $ në poker dhe të jeni në rrugën tuaj të së fundmi, nëse doni të dini strategjinë hap pas hapi që kam përdorur për të krijuar disa nga fitimet më të larta në historinë e pokerit në internet në lojërat e aksioneve të vogla, sigurohuni që të kapni një kopje të fletës time falas të mashtrimit të pokerit. .


หวยออนไลน์
เล่นหวยออนไลน์
ไพ่ออนไลน์
เว็บ คาสิโน
คาสิโน777

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *